Propast Macocha

Propast Macocha

Nejznámější propast v oblasti Moravského krasu.

Propast Macocha

Nejznámější propast v oblasti Moravského krasu.

vzdálenost:
56 km

Propast Macocha je největší propastí tohoto typu ve střední Evropě. Hloubka propasti je 138 metrů, rozměry půdorysné jsou 174 × 76 metrů. Vlastní propast si mohou návštěvníci volně prohlédnout ze dvou vyhlídkových můstků. Horního - ve výšce 138 metrů nade dnem a Dolního - ve výšce cca 90 metrů nade dnem. Návštěva dna propasti je od roku 1914 nedílnou součástí prohlídky Punkevních jeskyní.

Výchozím bodem k návštěvě obou vyhlídkových můstků u propasti je placené parkoviště asi 200 metrů od propasti. Nedaleko od Horního můstku je stanice lanové dráhy, vedoucí k Punkevním jeskyním. Lanová dráha od Horního můstku propasti Macochy k Punkevním jeskyním je v měsících leden - únor mimo provoz. V březnu je otevřena pouze o víkendech.

U propasti se nachází informační středisko, kde si můžete zakoupit vstupenky do Punkevních jeskyní a veřejné toalety. Informační středisko a veřejné toalety jsou otevřeny v letní turistické sezóně (květen - září). Občerstvení najdete v turistické chatě Macocha nebo ve stáncích u propasti.

Poznejte naše okolí

Tipy na výlety

Kontaktujte nás

Máte nějaké dotazy k našemu ubytování? Nebojte se zavolat...

+420 602 515 445
Ubytujeme Vás v útulných apartmánech a pokojích

Naše Ubytování

Rezervujte si ubytování

Využijte náš online rezervační formulář pro zjištění dostupnosti volných termínů