Tipy na výlet

Cyklostezky

Váš cykloprůvodce po vinných sklepech v našem okolí.

Hustopeče koupaliště

(trasa) (webcam)

Moderní koupaliště s tobogánem, krytým bazénem a velmi dobrou dostupností jak pěšky, tak na kole či koloběžce.

Pasohlávky Aqualand Moravia

(trasa) (webcam)

V Pasohlávkách najdete nejmodernější aquapark v České republice – 7 bazénů, 12 tobogánů, 9 saun a 4 vířivky. K tomu kryozóna, římské lázně a restaurace pro 480 hostů. Užijte si vodní radovánky v krásné krajině Pálavských vrchů v Pasohlávkách.

Mikulov

Mikulov
Mikulov

(trasa) (webcam)

Na úpatí Pavlovských vrchů, uprostřed bohatých vinohradů, v bujné zeleni jižní Moravy, se zvedá proslulé město Mikulov, jehož dominanta okouzluje návštěvníky jak od nás, tak i z rakouského pohraničí. Očaruje Vás mikulovská hora – Svatý Kopeček – která ostře spadá svými stěnami do podhůří, na jehož dně se kolem mohutného zámku rozkládá město Mikulov. Bělostné skály se stříbrnými útesy, s rozmanitou květenou a unikátními druhy fauny a nad nimi blankytné nebe – to je Mikulov, jedna z nejkrásnějších perel Moravy.

 

 

Lednice

Lednice
Lednice

(trasa)

leží na jižní Moravě u hranic s Rakouskem . Obec je proslulá romantickým zámkem a jako součást velmi rozsáhlého krajinářského parku, známého jako Lednicko-Valtický areál. Jeho mimořádná kulturní a historická hodnota byla v roce 1996 oceněn zápisem do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Lednice tak se sousední obcí Valtice vytváří přirozené spojenectví, které je mimořádně přitažlivé pro domácí i zahraniční turisty.

 

 

 

Valtice

Valtice
Valtice

(trasa)

jsou považovány za kulturní centrum Lednicko-valtického areálu. Snadno je najdete mezi Břeclaví a Mikulovem, na hranici s Rakouskem.

 

 

 

 

 

Dolní Věstonice

(trasa)

jsou nejznámější nálezem přibližně 11 centimetrů vysoké sošky Věstonické venuše, který učinil profesor Karel Absolon při archeologických výzkumech v roce 1925, proslavil malou obec po celém světě. Dolní Věstonice se staly symbolem nejvýznamnějšího tábořiště člověka na Zemi v době ledové a místem vzniku nejstarších uměleckých tradic lidstva. Vždyť právě zde byl učiněn nález nejstarší tkané textilie či keramiky z pálené hlíny a popela.

Macocha

(trasa)

je největší propast tohoto typu v České republice i ve střední Evropě. Světoznámá propast Macocha je 138,7 metrů hluboká.

Pálava

Pálava
Pálava
Dívčí hrad
Dívčí hrad

(trasa)

Chráněná krajinná oblast

 

 

 

 

Vídeň Rakousko

(trasa) (webcam)

Navštivte krásné památky romantické Vídně, jako je zámek Schönbrunn, katedrála sv. Štěpána, Mozarthaus nebo Prater

Další zajímavé cíle výletů:

Břeclav

(trasa)

Brno

(trasa)

Znojmo

(trasa)

Vranov nad Dyjí

(trasa)

Zde pokračujte k rezervaci ubytování.